PRZYSZŁOŚĆ

Lorem ipsum dolor sit amet

Nagłówek

Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży,
W Lubinie powstaje Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży, które jest częścią uchwalonego przez radę miejską programu ochrony zdrowia psychicznego. Jak podkreśla prezydent miasta Robert Raczyński Nie nie będzie to tylko szpital ale przede wszystkim system, którego nie ma nikt inny w Polsce w odpowiedzi na panującą sytuację stanu psychicznego dzieci i młodzieży. Po okresie pandemii COVID-19 znacznie wzrosła liczba zachorowań. Na terenie powiatu lubińskiego mieszka około 20 tys. dzieci. Oznacza to, że z samego naszego powiatu aż 4 tys. dzieci potrzebuje pomocy, według szacunków z Dolnego Śląska – około 50 tys. dzieci i młodzieży!.

Brakuje nie tylko poradni i szpitali, lecz także lekarzy, którzy mogliby w nich pracować. Pomocy psychologicznej nie zapewniają też już szkoły. Jednocześnie Polska znalazła się w czołówce europejskich krajów pod względem liczby skutecznych samobójstw dzieci i młodzieży, co potwierdzają dane policji i raporty Eurostatu.

Aquapark
Lubiński aquapark będzie miał dwie kondygnacje i w sumie prawie 15 tys. mkw, w którym znajdzie się strefa rekreacji, SPA, wellness oraz strefa rehabilitacji. Wewnętrzna strefa basenowa to: basen rekreacyjny o nieregularnym kształcie z wodnymi atrakcjami, basen wypoczynkowy solankowy, brodzik dla dzieci, jacuzzi 8-osobowe, baseny solankowe, basen z chłodną wodą i niecki solankowe. Będą tu także trzy zjeżdżalnie zewnętrzne i cztery wewnętrzne. W projekcie znalazła się również plaża basenowa z leżakami, a także roślinność tropikalna, głównie palmy.

ODKRYJ LUBIN